Serdecznie zapraszamy do głosowania na projekty Centrum Medycznego im. dr. L. Rydygiera, zgłoszone w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Informacje ze strony https://uml.lodz.pl/bo/

  • Papierowo można głosować od 14 do 29 września, elektronicznie od 14 września do 6 października
  • Karta do głosowania jest dostępna tutaj: (link do karty)
  • Aby zagłosować musisz podać numer PESEL oraz imię, nazwisko i miejscowość zamieszkania, a także podpisać oświadczenia (m.in. dotyczące RODO)
  • W tegorocznej edycji można oddać 5 głosów (zagłosować na pięć projektów). Głosowanie odbywa się tylko na poziomie osiedlowym. Możesz jednak wybrać pięć projektów z pięciu RÓŻNYCH osiedli (bez znaczenia jest tutaj adres zamieszkania)
  • Po zaznaczeniu wybranych projektów na podany nr telefonu komórkowego otrzymasz po krótkiej chwili kod weryfikacyjny przesłany bezpłatnie SMS-em.
  • Na jeden numer telefonu przysługuje do 5 kodów do głosowanie, co oznacza, że może zagłosować do pięciu osób (np. z rodziny lub znajomych)
  • Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Łodzi (ale pamiętaj, nie musisz być zameldowany w Łodzi, wystarczy, że tutaj mieszkasz) 
S052WS
GABINET FIZJOTERAPII UROGINEKOLOGICZNEJ W PRZYCHODNI ŚRÓDMIEŚCIE
Ul. Rewolucji 1905 r. nr 54.
Planowanie zadanie to kontynuacja programów realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego w latach 2017-2019, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkanek Łodzi.Prowadzenie gabinetu zajmującego się kompleksową terapią zachowawczą wraz z ćwiczeniami dla pacjentek z problemami uroginekologicznymi, takimi jak:nietrzymanie moczu (stolca),opadanie narządów rodnych,ból przy współżyciu,zminimalizowanie skutków ciąży, terapia blizny pooperacyjnej.Każda pacjentka objęta będzie programem składającym się z: konsultacji fizjoterapeuty uroginekologicznego, 8 zabiegów i konsultacji lekarza ginekologa.
S088WS 
REHABILITACJA DLA SENIORÓW
Ul. Lumumby 14
Planowane jest zapewnienie dla mieszkańców:konsultacji lekarskiej lekarza rehabilitanta;skorzystania przez każdą osobę z 10 zabiegów rehabilitacyjnych;skorzystanie z cyklu zajęć pogłębiających wiedzę z zakresu m.in. Zdrowej diety, jak aktywność fizyczna wpływa na zdrowie, jak sobie radzić z chorobą zwyrodnieniową;skorzystanie z cyklu grupowych zajęć ruchowych obejmujących m.in. ćwiczenia przyjmowania prawidłowej postawy ciała, dbanie o właściwą postawę w trakcie chodzenia, nauka prawidłowego schylania się i podnoszenia ciężarów z podłoża, ćwiczenia z piłką, nordic walking, ćwiczenia ogólnokondycyjne.Celem podniesienia jakości prowadzonych zajęć i zabiegów niezbędne jest zakupienie dodatkowego wyposażenia m.in. leżanki z regulowaną wysokością, fotela do masażu, aquavibron, bańki do masażu chińskiego.
S089WS 
DOPOSAŻENIE PORADNI LAKTACYJNEJ I SZKOŁY RODZENIA PRZY PORADNI PRZYSZPITALNEJ
Ul. Pomorska 59.
Poradnia Laktacji oraz Szkoła Rodzenia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród przyszłych i młodych mam.Część sprzętu i urządzeń z biegiem lat uległa zużyciu czy wręcz zniszczeniu. Dlatego nieodzownym jest wsparcie tych miejsc przez odpowiednie doposażenie w nowy dobrej jakości sprzęt.Zakup sprzętu m.in. profesjonalnego laktatora, odpowiedniego fotela, poduszek do Poradni Laktacyjnej oraz przewijaków, wygodnych dla przyszłych mam worków i krzeseł do siedzenia w Szkole Rodzenia spełnią oczekiwania mieszkanek Łodzi, a także umożliwią jeszcze efektywniejsze i komfortowe korzystanie ze wsparcia oferowanego przez specjalistów.
S090KA 
REMONT I DOPOSAŻENIE PORADNI REHABILITACYJNEJ W PRZYCHODNI ŚRÓDMIEŚCIE 
Ul. Próchnika 11
Poradnia Rehabilitacji w Przychodni Śródmieście cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Łodzi, w szczególności osób 60+.Dla polepszenia warunków wykonywania zabiegów jak i zwiększenia komfortu oczekiwania na wizytę niezbędne byłoby odnowienie zarówno gabinetów gdzie odbywają się zabiegi jak i korytarza.Niezbędne prace to m.in.: odświeżenie ścian korytarza i pomieszczeń; wymiana wykładziny; wymiana oświetlenia; wymiana stolarki drzwi do pomieszczeń.Dodatkowo zakup nowego sprzętu rehabilitacyjnego (typu leżanki, stoły do masażu) oraz mebli (typu krzesła, szafki na sprzęt, biurka) zwiększy komfort przyjmowanych pacjentów oraz ich wygodę w trakcie wykonywanych zabiegów.