Fluoryzacja FREE przy wypełnieniu! Lutowa promocja w gabinecie dr. Tomasza Raka, ul. Lumumby 14
Tylko w lutym! Fluoryzacja gratis przy zabiegu wypełniania. Zapraszamy do prywatnego gabinetu stomatologicznego przy ul. Lumumby 14.
Umawianie wizyt – tel. 42 632 81 80.
Dr Tomasz Rak – lekarz dentysta wykonuje zabiegi w zakresie stomatologii zachowawczej, endodoncji, protetyki, periodontologii oraz chirurgii stomatologicznej.
Przyjmuje w pon. 8.00-14.00 oraz śr. 9.00-18.00
Dziś odpowiada na pytania o fluoryzację:
Dla kogo fluoryzacja?
Fluoryzuję zęby zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.
Czy jest mi potrzebna fluoryzacja?
To się okaże po badaniu. Fluoryzacja jest jedną z metod zapobiegania próchnicy. Stosujemy ją, by lepiej chronić zęby. To jest – obok prawidłowej i codziennej higieny jamy ustnej – dobry sposób, by zachować zdrowy uśmiech. Ponadto – oprócz profilaktyki, higieny, leczenia stomatologicznego – fluor jest używany w leczeniu nadwrażliwości szyjek zębowych.
Powszechny fluor vs cukier…
Wiadomo, że fluor jest składnikiem past i płukanek, a także jest zawarty w wielu produktach spożywczych (m.in. w wodzie, herbacie, produktach zbożowych, rybach czy orzechach). Jednak równie powszechna jest zawartość cukru, który przekształca się w kwasy i obniża PH w jamie ustnej. To kolei powoduje niszczenie szkliwa: zmiany w jego porowatości i powstawanie ubytków. Wzrost odporności na bakterie próchnicowe Fluor nie tylko wzmacnia szkliwo, ale także wspomaga procesy remineralizacyjne, tzn. umożliwia odtwarzanie niewielkich uszkodzeń szkliwa wynikających z działania kwasów. Hamuje także wydzielanie niektórych enzymów bakteryjnych, czyli ogranicza kwasowość w jamie ustnej.
Moja metoda fluoryzacji.
W trakcie zabiegu stosuję lakier. Nakładam cienką warstwę preparatu bezpośrednio na wcześniej oczyszczoną powierzchnię zębów. W ciągu kilku godzin, kiedy utrzymuje się na zębach, zabezpiecza oraz wzmacnia szkliwo dzięki uwalnianiu jonów fluorkowych. Przypominam, że po zabiegu fluoryzacji nie powinno się spożywać posiłków ani pić przez około 2 godziny.
Nadmiar fluoru szkodzi – dlatego to lekarz stomatolog decyduje o częstotliwości, rodzaju preparatu, jaki podaje po badaniu i określeniu potrzeb pacjenta.